šipka Hlavní menu  šipka Realizace zahrad  šipka Zavlažování

Zavlažování zahrady - automatické zavlažovací systémy

  • Krásná a upravená zahrada je nezbytnou součástí každého moderního rodinného domu. Vybudování a udržování takové zahrady kolem Vašeho domu však vyžaduje mnoho úsilí a nemalé množství času. Jedním ze základních a nezbytných předpokladů k dosažení tohoto cíle je i správná a přiměřená zálivka, ve správný čas a na správné místo. Takové zalévání, pokud používáme klasickou konev a hadice, vyžaduje opravdu mnoho času a nepříjemné monotónní práce. Řešením je instalace automatického zavlažovacího systému.

 

 

  • Moderní systémy automatické závlahy se skládají z potrubí ukrytého pod zemí a výsuvných postřikovačů, které jsou ukryty pod úrovní terénu. Po otevření přívodu vody elektromagnetickými ventily se postřikovače vysunou nad terén a po skončení zavlažování se opět zasunou do podzemních pouzder. Nic nebrání užívání zahrady ani sekání trávy.
  • Naprogramovaná centrální ovládací jednotka se o celý režim postará za Vás a pro případ deště je v pohotovosti automatické čidlo srážek, které celý systém dočasně vypne.

Plán závlahy

Výhody automatické závlahy

  • Zavlažovací systém poskytuje celou řadu výhod. Mezi ty nejvýznamnější patří zejména to, že automatizace odstraní nepříjemnou a zdlouhavou práci s konví a hadicí. Systém pracuje v nočních hodinách, kdy je hodnota výparu nejnižší a proto spotřebuje až o 30% méně vody, která se však dostane vždy přesně tam kam je potřeba. V neposlední řadě se systém automatického zavlažování postará o Vaši zahradu i v době Vaší nepřítomnosti např. během dovolené.
  • Správný návrh zavlažovacího systému je nejdůležitějším předpokladem pro správnou funkci každého závlahového systému. Ani sebelepší komponenty nezajistí dobrou závlahu pokud systém není dobře navržen.
  • Před zimním obdobím je nutné veškerou vodu ze zavlažovacího systému vypustit. (zajistíme za Vás nebo vás to naučíme)
  • Montujeme profesionální závlahové systémy RainBird   a sprinkler systém Gardena