šipka Hlavní menu  šipka Realizace zahrad

Realizace zahrad

Realizace zahrad provádíme takzvaně na klíč – vypracujeme Vám návrh, popř. projekt (u větších zahrad) , zpracujeme cenovou nabídku , zrealizujeme veškeré práce . Vybudujeme jezírko, potůček, chodník.

Provedeme terénní úpravy a zemní práce, založení trávníků, sadové práce včetně dodávky a výsadby vzrostlých stromů, na požádání zákazníka je možné si konkrétní strom přímo vybrat u našich smluvních dodavatelů. Vypracujeme Vám návrh zavlažovacích prvků nebo automatické závlahy. Zajistíme výstavbu drobných stavebních prvků jako jsou například pergoly, chodníky, oplocení zahrady.trávníkový koberec se závlahou

Provádíme i následnou odbornou péči o námi zrealizovanou zahradu, a to v rozsahu dle požadavku zákazníka - sekání trávníku, stříhání keřů, prořez stromů, chemické odplevelení výsadeb a trávníků, přihnojování a zazimování rostlin, doplnění mulčovací kůry. Poskytujeme také poradenskou činnost.

Co je třeba uvážit při zakládání zahrady:

Před založením zahrady je třeba uvážit, jakým způsobem jí chcete využívat.  Hodláte-li ji využívat jako venkovní místnost pro návštěvu budete potřebovat velikou  plochu krytou dlažbou, pokud milujete rostliny a plánujete pěstovat zeleninu budete potřebovat množství záhonků a cestiček. Chcete-li přilákat do zahrady ptáky a další živočichy neměla by ve Vaší zahradě chybět vodní plocha. Teprve  po zvážení jak chcete zahradu využívat můžete začít plánovat její vzhled.

Rodinná zahrada:

Představuje  správné rozvržení prostoru pro děti a dospělé, kde budeme  brát zřetel na praktičnost i bezpečnost, při čemž musíme myslet na to, že se zahrada bude dál vyvíjet.

Obytná zahrada:

Spočívá ve správném rozvržení  času, který chceme zahradě věnovat a nalezení rovnováhy mezi odpočinkem v zahradě a její údržbě. Pevné povrchy vyžadují méně údržby než květinové  záhony, i když i ty lze osázet rostlinami, které potřebují méně péče.

Užitková zahrada:

Je taková zahrada, která domácnosti zajišťuje sezonní přísun zeleniny, ovoce a bylinek v nejrůznější formě. Vyžaduje však spousty záhonů a oddělených cestiček a vyžaduje intenzivní péči.