šipka Hlavní menu  šipka Realizace zahrad  šipka Zelená střecha

Ozelenění střech - nový moderní trend

Ozeleňte si střechu, pomůžeme Vám s tím a zrealizujeme vše za Vás !  Kromě estetického přínosu jsou zde i mnohé další, např. zlepšení tepelné i zvukové izolace, ochrana před mechanickým poškozením a mnohé další ...

Vegetační střechy mají tisíciletou historii. Jejich kořeny  sahají až do starověku, kde vznikaly převážně jako  součást honosných sídel  panovníků. Nechyběly ani v době starého Říma na většině  patricijských domů a paláců.

Vegetační střechy nebyly budovány vždy jen z estetických důvodů. Vegetace na střeše byla jednoduše v některých místech nejvhodnějším  dostupným stavebním materiálem. Rozdílné oblasti, ve kterých se střechy ozeleňovaly, od horké Afriky až po studený Island, ukazují na obrovský klimatický význam těchto střešních konstrukcí, které jsou schopny jak zadržovat velká vedra, tak i dobře chránit před zimním chladem (U normálního povrchu  střechy  se během roku teplotní rozdíly pohybují v rozmezí –20 C  až + 80 C,  kdežto u vegetačního povrchu jen  - 5 C až + 25 C).

Nejenže mají  menší teplotní rozdíly  pozitivní vliv na příjemné klima místností, ale navíc  šetří  samotnou skladu střechy, především bitumenové vrstvy, které  pak v praxi  vykazují nejméně třikrát větší životnost. 
Čerstvě osazená střecha vypadá jako nově založená zahrada - prostě  není to ono. Protože se však využívají především nenáročné rostliny, které se rychle rozrůstají a vytvářejí koberce,  výsledek je  patrný už po jednom roce. Tedy v době, kdy se převážně rozchodníky a  trávničky rozvinou do  pestrobarevného jednolitého  koberce.

Při těchto realizacích spolupracacujeme s firmou Hizol s.r.o, která je dodavatelem veškerých střešních a izolačních systémů.