šipka Hlavní menu  šipka Trávníky  šipka Péče o trávník

Péče o trávník

Sekání trávníku:

Podporuje rašení nových výhonků, díky nímž dochází k houstnutí trávníku. U kvalitních trávníků je důležité vždy trávu sbírat a sekat tak jednou týdně. Vždy dbejte na to, aby jste měli správně nabroušený nůž u sekačky, pokud není nůž dostatečně ostrý dochází ke žloutnutí trávy z důsledku nerovného řezu trávy

Zastřihávání okrajů:

Začištěné okraje trávníku podpoří vzhled celé zahrady. Nejlépe 2-3 do roka, aby se trávník nerozrůstal do záhonů a aby se rostliny nesnažily zakořenit v travnaté ploše.

Zalévání trávníku:

Trávník je třeba zalévat především v dobách vzniku nové plochy a pak v dobách delších suchých období. Nejlepší je zalévat časně ráno nebo večer, kdy se vyhneme odpařování zálivky a tvorbě plísně, které při zapařování může vzniknout. Ideálním doplňkem je automatická závlaha, které se o váš trávník postará za Vás i v dobách, kdy jste na dovolené, nebo nemáte čas trávník zavlažit.

Hnojení trávníku:

Hnojení trávníků je důležité, aby jste předešli problémům se skvrnami a jinými chorobami. Nejlepší je používat dlouhodobě trvající hnojiva, která zaručují postupné rozpouštění živin a nehrozí tak přehnojení, nebo náhlý odtok živin při větší zálivce.